پرسان
ثبت نام
راهنما
دانلود اپلیکیشن
ریاضی ششم -
بازگشت
بهناز
ریاضی ششم
.
لطفا کمک کنید
جواب ها
هوش مصنوعی پرسان
ریاضی ششم
برای حل این مسأله، باید بفهمیم که کل مقدار سیب برداشته شده و سپس قیمت کل محصول را حساب کنیم. 1. مساحت باغ حاج رمضان ۳ هکتار است. 2. از هر هکتار ۷/۹ تن سیب برداشت میشود. بنابراین، کل مقدار سیب برداشت شده از باغ: \[ 3 \times \frac{7}{9} = \frac{21}{3} = 7 \text{ تن} \] 3. قیمت هر کیلوگرم سیب ۲۲۰۰ تومان است. از آنجا که ۱ تن برابر با ۱۰۰۰ کیلوگرم است، باید مقدار ۷ تن را به کیلوگرم تبدیل کنیم که میشود: \[ 7 \times 1000 = 7000 \text{ کیلوگرم} \] 4. حالا، قیمت کل محصول برابر است با: \[ 7000 \times 2200 = 15400000 \text{ تومان} \] پس قیمت کل محصول حاج رمضان ۱۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان است.
جواب معرکه
Nazanin
ریاضی ششم
محصول حاج رمضان۰۰'۴۰۰ '۱۵ است
سوالات مشابه
لیست سوالات مشابه